Pomocnicy Świętego Mikołaja

W grudniowych zajęciach z cyklu „Rozmowy z Kubusiem Puchatkiem” uczestniczyło 6 grup pięciolatków  i sześciolatków z Miejskich Przedszkoli nr 1 i 5. Z „1” - „Jagódki”, „Pszczółki” i „Smurfy”, a z „5” - „Biedronki”, „Ekotygryski” i „Słoneczka”.

Wszystkie przedszkolaki uczestniczące w spotkaniach z wielkim przejęciem oczekiwały, jaką bajkę znajdą w Magicznej Skrytce. Tym razem była to opowiedziana przez Wandę Chotomską historia pt. „Noc Świętego Mikołaja”. Wysłuchały tekstu o jednej z przygód Kubusia Puchatka zatytułowanego „Pomocnicy Mikołaja”. W opowiadaniu Krzyś z Puchatkiem zastanawiają się, czy prezenty to najważniejsza rzecz na święta i dochodzą do wniosku, że są od nich znaczenie ważniejsze rzeczy. Święta to taki czas, kiedy myśli się o innych i pomaga im. Wyruszyli obaj  do swoich przyjaciół, którym pomagali w różnych ważnych sytuacjach: Prosiaczkowi  odśnieżyli ścieżkę do domu, Kangurzycy pomogli piec pierniczki, Królikowi ubrać choinkę, a na koniec wyruszyli saniami pełnymi prezentów od domu do domu, by pomóc Mikołajowi.

Przedszkolaki zastanawiały się, jak pomóc rodzicom w domowych przygotowaniach do świąt. Niektóre już uczestniczyły w pieczeniu świątecznych pierniczków i  przyniosły je do przedszkola, by poczęstować przyjaciół. Zaczęły również przygotowywać prezenty dla najbliższych. Nauczyły się składać życzenia świąteczne. Potem rozpoczęły się zabawy związane z Mikołajem. Zapraszały go do domu, aby przybył jak co roku,  „wyruszyły” z nim na kulig, a następnie uczestniczyły w zabawach z papierowymi kulkami.

Ponieważ święta zbliżają się wielkimi krokami, dzieci przygotowały specjalne bombki z dobrymi życzeniami - pełnymi uśmiechów, słońca, serduszek i gwiazdek, aby umieścić je na specjalnej choince. Powstały piękne choinki dobrych życzeń, które zabrano do przedszkoli.

Na zakończenie spotkań dzieci oglądały bajki z Kącka Malucha oraz film pt. Święta Noddiego”. Każde spotkanie kończyło się składaniem świątecznych życzeń, które dzieci doskonale zapamiętały.

Poprawiono: środa, 17, grudzień 2014 13:16

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Początek strony