Edukacja w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

Oferta edukacyjna KBP skierowana jest do dzieci i młodzieży – od przedszkoli po szkoły ponadgimnazjalne.

Część tematów może być dostosowywana dla uczestników w innym wieku niż sugerowany, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą i kontaktu w celu ustalenia szczegółowego przebiegu lekcji i jej zakresu. Biblioteka może zrealizować również inne tematy niż proponowane – w zależności od zgłaszanych potrzeb i oczekiwań.

Wszystkie zajęcia odbywają się w oparciu o tradycyjne i multimedialne zbiory KBP oraz zasoby komputerowe (bazy danych, katalogi elektroniczne, źródła internetowe).

Zajęcia adresowane do najmłodszych dzieci mają na celu rozbudzanie zainteresowań książką przez zabawy literackie, teatralne i plastyczne oraz wprowadzanie dzieci w świat literatury jako źródła wiedzy i doznań estetycznych, a na kolejnych etapach edukacji kształcenie umiejętności samodzielnego i świadomego korzystania z dostępnych źródeł informacji.

Młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych proponujemy przygotowanie do samokształcenia oraz samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych i dostępnych baz danych.

Ważne miejsce w tych działaniach zajmuje edukacji regionalna, proponowana na wszystkich etapach kształcenia, w trakcie której dzieci i młodzież mogą poznać historie, zabytki, walory kulturowe i turystyczne Krosna i regionu, a przede wszystkim rodzaje dostępnych w bibliotece różnych typów zbiorów – od książek, czasopism, filmów po źródła cyfrowe, które stanowią kompendium wiedzy o przeszłości i teraźniejszości miasta i powiatu krośnieńskiego.

Lekcje mogą być realizowane w Bibliotece Głównej i filiach (www.kbp.krosno.pl – Działy i file) po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Pobierz ofertę

 Koordynacja i kontakt w sprawie zajęć – mgr Monika Machowicz – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 13/ 432 13 56 w. 25, tel. kom. 662 07 21 78

Kalendarz wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Początek strony