W kraju braci Grimm

Na marcowych spotkaniach cyklu „Z Koziołkiem Matołkiem po Europie”(26, 27 marca i 1 kwietnia br.) gospodarz - Koziołek Matołek - witał dzieci słowami „Guten Tag”, a to oznaczało, że zaprasza je na wycieczkę do Niemiec. Uczestniczyły w niej dwie grupy  pięciolatków: „Misie” i „Ekotygryski” z Miejskiego Przedszkola nr 5 oraz - po raz pierwszy - pięciolatki i sześciolatki z przedszkola w Iwoniczu. Ostatnia z wymienionych grup najpierw zwiedziła Oddział dla Dzieci, a potem wzięła udział w zajęciach.

Wszystkie przedszkolaki z ciekawością uczyły się niemieckich słów powitania i ćwiczyły je witając się z koleżankami i kolegami. Następnie znalazły Niemcy na mapie Europy, obejrzały flagę i godło oraz poszukały na mapie stolicy państwa, Berlina. Z zainteresowaniem wysłuchały informacji o naszych sąsiadach i najciekawszych zabytkach ich stolicy. Obejrzały na zdjęciach Bramę Brandenburską, Reichstag, Pałac Kanclerski, Plac Poczdamski i budynek Filharmonii Berlińskiej. Zdjęcie Filharmonii stało się pretekstem do przekazania informacji o wybitnych kompozytorach niemieckich. Muzyka Jana Sebastiana Bacha - „Toccata i fuga d-moll” - była znakomitym tłem do zabawy ruchowej. Potem przedszkolaki obejrzały fotografie najpiękniejszych zamków niemieckich i wzięły udział w zgadywance, w której rozpoznawały najpopularniejszych bohaterów baśni Jacoba i Wilhelma Grimm.

W Magicznej Skrytce czekała na nich baśń pt. „Żabi książę”. Po jej wysłuchaniu dzieci oglądały najpiękniejsze wydania zbiorów baśni Grimmów i namalowały kolorowanki z wybranymi bohaterem ulubionych baśni. Okazało się, że przedszkolaki doskonale znają marki niemieckich samochodów i niektórzy wybrali do pomalowania samochody.

Na spotkaniach nie mogło zabraknąć czasu na oglądanie ulubionych książeczek z Kącika Malucha.

Poprawiono: czwartek, 03, kwiecień 2014 14:50

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Początek strony