Wakacyjne czytanie

26 września 2014 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Wtajemniczeni”. Omawiano na nim książki czytane przez klubowiczki podczas wakacji. Ich zainteresowania czytelnicze są bardzo zróżnicowane, były to więc óżne książki: thrillery, powieści sensacyjne, kryminalne i przygodowe oraz opowiadania dla dzieci.

„Wołanie grobu” Simona Becketta przeczytała Kinga, która uwielbia thrillery i mocne kryminały. Z jej relacji wynikało, że kolejna książka Becketta bardzo wciąga. Ponure torfowiska, wilgotna mgła, morderca i wszechogarniający czytelnika strach trzyma w napięciu do ostatnich kartek. Książka jednak jest przeznaczona dla miłośników tego rodzaju literatury.

Ola i Klaudia prezentowały książki Harlana Cobena „Jedyna szansa” oraz „Krótka piłka”. W pierwszej akcja toczy się wokół tajemniczego porwania dziecka i śledztwa w tej sprawie, które po 18 miesiącach utyka w martwym punkcie. Ojciec dziecka, w sposób niekonwencjonalny, próbuje je odzyskać. Zakończenie książki jest niezwykle zaskakujące. Natomiast akcja drugiej rozgrywa się w świecie gwiazd tenisa. Jest tu morderstwo, dochodzenie i, jak to u Cobena bywa, intrygujące zakończenie. Książki również dla koneserów tego gatunku.

Klubowiczki sięgnęły również po książki dla młodzieży. Czytały „Całe złoto El Dorado” Krzysztofa Petka, „Dziewczyna i wilk” Eliny Vincent, „Kroniki Archeo” Agnieszki Stelmaszczyk oraz inne. Ciekawa fabuła, częste zwroty akcji, zagadki, łowcy skarbów i urzekająca przyroda sprawiły, że książki te spodobały się wszystkim.

Wspomniano również książkę Pawła Beręsewicza „Zawodowcy” o trudnych wyborach zawodu przez młodych ludzi. Pan Paweł gościł w naszej bibliotece 17 września 2014 r. i dla klubowiczek, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu autorskim, pozostawił pamiątkowe autografy.

Na październikowe spotkanie klubu proponujemy książkę „Kiedy byłam mała/ Kiedy byłem mały” Anny Onichimowskiej / Grzegorza Kasdepke, a spotykamy się 31 października 2014 roku (piątek), godz. 16. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Początek strony