Nic bez misia nie zrobimy!

Wiedzą o tym wszyscy, nie tylko najmłodsi. Pluszowe, kolorowe, małe i duże towarzyszą dzieciom na całym świecie i są bohaterami wielu popularnych bajek. Dlatego też 14 października br. świętowaliśmy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.

Z tej okazji Filia nr 3 zaprosiła na obchody urodzin zaprzyjaźnione dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Krośnie. Kolejne spotkanie w cyklu „Kraina książki”, które odbyło się 11 października, rozpoczęliśmy od rozmowy na temat wszystkich misiów znanych z bajek. Dzieci doskonale znały Misia Uszatka, Misia Koralgola, Paddingtona, Gumisie. Bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę pt. „Urodziny Misia Maćka” Justyny Święcickiej. Przeczytany fragment posłużył do rozmowy na temat świętowania urodzin. Dzieci opowiadały o zaproszeniach i prezentach, jako nieodłącznych elementach każdej udanej imprezy urodzinowej. Bibliotekarka przygotowała również dla dzieci zajęcia plastyczne.

12 października Filię nr 3 odwiedziły po raz pierwszy przedszkolaki z grupy „Krasnale”. Wizyta dzieci w bibliotece miała na celu zapoznanie ich z księgozbiorem dla najmłodszych, a także pokazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego dla wszystkich. Przedszkolaki dowiedziały się, czym różni się biblioteka od księgarni, wypożyczalnia od czytelni, jak należy szanować książki i co zrobić, aby zostać czytelnikiem Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Bibliotekarka, z racji obchodzonych urodzin Misia, przeczytała najmłodszym jesienne przygody Kubusia Puchatka z bajki pt. „Jesień”. W drugiej części spotkania dzieci kolorowały Puchatka bawiącego się jesiennymi liśćmi. Mamy nadzieję, że przedszkolaki z tej grupy będą od teraz częstymi gośćmi Filii nr 3. Miło było Was gościć w bibliotece!

Na zakończenie obchodów Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia 17 października bibliotekę odwiedziła również grupa „Misie”. Zajęcia w cyklu „Bajkowa przystań” rozpoczęliśmy od czytania bajki „Kiedy misia nie ma w domu” z serii „Troskliwe misie”. Nie wszystkie dzieci znały bohaterów tych opowiadań, dlatego z ciekawością wysłuchały przygód tych sympatycznych misiów i przeniosły się do Krainy Troskliwości. W trakcie prac plastycznych dzieci wykonały przepiękne sowy.

Wszystkie spotkania odbyły się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

Poprawiono: czwartek, 18, październik 2018 16:26

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2023
P W Ś C P S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Początek strony