Witajcie w naszej bajce! VI Noc w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

W piątkowy wieczór 18 maja, Krośnieńska Biblioteka Publiczna, zamiast jak zwykle o 19:00 zakończyć pracę, otworzyła swoje drzwi dla każdego, kto miał ochotę spędzić w bibliotece noc. Tegoroczna, szósta edycja krośnieńskiej Nocy w Bibliotece – „Bajecznie bajkowa noc”, której motywem przewodnim były bajki i baśnie, zorganizowana została, tak jak w latach ubiegłych, w związku z obchodami Tygodnia Bibliotek. W tym roku wpisała się również w przypadającą na 19/20 maja Noc Muzeów.

Jak zwykle na odwiedzających KBP czekało mnóstwo atrakcji.

Najmłodsi mogli podziwiać premierowe przedstawienie pt. „Kot w butach” w wykonaniu bibliotecznej grupy teatralnej Na Dobry Początek. Tekst Jana Brzechwy, opowiadający o Jasiu sierocie, który dzięki sprytowi swojego kota zostaje księciem, rozbawił małych i dużych. Widzowie z zaciekawieniem śledzili bajkową fabułę i oceniali grę aktorską bibliotekarek z KBP. A tuż po przedstawieniu sami mogli poczuć się jak aktorzy, biorąc udział w bajkowej rewii mody. Czytelnia Główna zamieniła się w wybieg, na którym prezentowały się dzieci w rozmaitych przebraniach – księżniczek, aniołów i diabełków, Króla Lwa, Kota w Butach, Kleopatry, Batmana i Spidermana… Na każdego prezentującego swój kostium czekał słodki upominek. Następnie mali uczestnicy „Bajecznie bajkowej nocy w bibliotece” przeczytali wspólnie „Kopciuszka” Hanny Januszewskiej, wcielając się w rozmaite role i wykonując różne zadania. A po przerwie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach modelarskich, podczas których wykonali z papieru przysmak kota w butach, czyli… myszki. Na koniec sprawdzili swoją wiedzę w Wielkim Bajkowym Quizie. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy certyfikat, potwierdzający udział w „Bajecznie bajkowej nocy”. W tym roku do udziału w imprezie zgłosiło się niemal 60 dzieci z klas I-III szkoły podstawowej.

Oprócz atrakcji dla najmłodszych, Krośnieńska Biblioteka Publiczna przygotowała również ofertę dla dorosłych czytelników. Każdy, kto między 19:00 a 23:00 odwiedził Wypożyczalnię Główną i Oddział dla Dzieci, mógł bezpłatnie otrzymać kartę czytelnika, a także założyć Konto VIP zwiększające limit wypożyczeń do 10 książek. Jak co roku, Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów zorganizował kiermasz książki za 1 zł, cieszący się niesłabnącą popularnością.

Miłośnicy kina zaproszeni zostali do Saloniku Artystycznego na projekcję filmu „Twój Vincent”.

Podczas Nocy w Bibliotece w Oddziale dla Dzieci wylosowano nagrody książkowe dla uczestników trwającego podczas Tygodnia Bibliotek plebiscytu „Hit stulecia” (czyli głosowania na ulubioną książkę dziecięcą i młodzieżową wydaną w Polsce w latach 1918-2018), zaś w Wypożyczalni Głównej wylosowano zwycięzców loterii „Wypożycz książkę i wygraj”.

Czytelnicy KBP odpowiedzieli również na apel biblioteki i podczas Nocy w Bibliotece przynosili bajki, baśnie i książeczki dla najmłodszych, które zostaną przekazane do działającego w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie „Bajkowego kącika”. Dzięki hojności czytelników udało się zgromadzić ponad sto książek dla dzieci z wadą słuchu.

Wysoka frekwencja i niesłabnące zainteresowanie młodszych i starszych ofertą KBP pozwala sądzić, że noc w bibliotece na stałe wpisała się do kalendarza krośnieńskich imprez. Zapraszamy więc do spędzenia wspólnie kolejnej nocy w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej za rok!

Poprawiono: wtorek, 22, maj 2018 13:56

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Początek strony