Przedwiosenne spotkania

Kiedy dni są coraz dłuższe, słońce świeci mocniej, a pogoda sprzyja spacerom, warto wybrać się do biblioteki.

Marzec jest kolejnym miesiącem, w którym przedszkolaki uczestniczą w spotkaniach edukacyjnych. Grupa sześciolatków wzięła udział w zajęciach pt. „Wiosna Misia Uszatka”. Kotki, które nie mruczą, list z ciepłych krajów od Pana Bociana czy świąteczny śmigus-dyngus  – to tylko niektóre wiosenne przygody, jakie spotkały Misia i jego przyjaciół. Pan Bocian był nie tylko bohaterem opowiadania. Stał się również tematem pracy plastycznej. Dzieci wykleiły papierowe bociany i zabrały je ze sobą do przedszkola. Opowiadania o Misiu Uszatku przeczytane zostały także w Prywatnym Przedszkolu „Tęczowa Kraina”.

Grupa pięciolatków poznała fantastyczny świat maszyn latających. Dzięki zajęciom pt. „Od lotni do odrzutowca – historia lotnictwa” poznały tajniki powstawania najstarszych wynalazków, które miały pomóc ludziom wzbić się w powietrze. Od hydroplanów do szybowców, od balonów do helikopterów – dzieci poznały wszelkie rodzaje maszyn latających, jakie wymyślił i skonstruował człowiek. Wyprawa w przestworza zakończyła się pracą plastyczną – wykonaniem tekturowego samolotu.

Grupa czterolatków kontynuowała spotkanie z Kicią Kocią. Tym razem kocia bohaterka znalazła się w kosmosie. Na podstawie opowiadania dzieci mogły poznać nazwy poszczególnych planet Układu Słonecznego. W przestrzeń kosmiczną zabrał też przedszkolaki Ciekawski George – bohater kreskówki o sympatycznej małpce.

W kolejnym spotkaniu wzięły również udział dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 14. Tematem zajęć była Wielkanoc, symbolika kosza wielkanocnego, zwyczaje i obrzędy świąteczne. Uczniowie wysłuchali świątecznego opowiadania Magdaleny Kiełbowicz pt. „Razem raźniej” i rozwiązali wielkanocną obrazkową krzyżówkę kurczakową.

W marcu gościliśmy także grupę dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Misiowo” z Chorkówki. Była to ich pierwsza wizyta w tak dużej bibliotece, mogły więc zapoznać się z księgozbiorem dziecięcym, zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza, w jaki sposób wypożycza się książki i jak pożytecznie można spędzić czas w bibliotece. Dzieci poznały przygody Ciekawskiego George’a, grały w zabawę ruchową „Idziemy do zoo” i oglądały przedstawienie teatrzyku Na Dobry Początek pt. „Czerwony Kapturek”.

W ten sposób przedwiośnie zagościło w Oddziale dla Dzieci. Następne spotkania niech będą już bardzo wiosenne!

Poprawiono: czwartek, 29, marzec 2018 15:44

Kalendarz wydarzeń

Maj 2021
P W Ś C P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Początek strony