„Uśmiechnięte” wiersze na święto dzieciaków

1 czerwca, w Dniu Dziecka, Filię nr 4 odwiedziły dwie grupy maluchów z Przedszkola nr 2 w Krośnie. I tu czekała na nie duża niespodzianka. Już od drzwi dziećmi zainteresowały się dwa klauny, jeden o imieniu Literka (to ten, który nie rozstaje się z książką), a drugi Kropka (wieczny rozrabiaka, któremu tylko zabawa w głowie). Dzieci, co tu kryć, na ich widok zaniemówiły, ale już po chwili wyruszyły „bibliotecznym pociągiem” na poszukiwanie przygód. W czytelni przyszedł czas na bliższe poznanie z Literką i Kropką, a gdy już wszyscy obecni poczuli się jak starzy, dobrzy znajomi i wydawałoby się, że zacznie się zabawa, klaun Literka zaszył się z książką i zapomniał o przedszkolakach. Do porządku przywołał go Kropka, który oznajmił, że dzieci chętnie posłuchają ulubionych wierszy Literki. A wiersze były wyśmienite, bo autorstwa pani Danuty Wawiłow z książki „Święto dzieciaków”. W tych „uśmiechniętych” wierszach padły pytania: „Czego mi się chce od rana?”, „Czemu wszystkie dziewczynki lubią słodkie pralinki?”, „Czemu wszystkie chłopaki lubią nosić straszaki? i „Czemu wszystkie dzieciaki mają śliczne buziaki?”. Odpowiedzi było tyle, ilu przedszkolaków, a i pani nauczycielka udzieliła Literce wyczerpujących odpowiedzi. Po takiej porcji głośnego czytania przyszedł czas na zabawę. Na początek Kropka przytaszczył ogromny wór, a dzieci za pomocą dotyku miały odpowiedzieć na kolejne tego dnia pytanie „Co masz w środku, worku?”. Chętnych do zabawy nie brakowało. Warto wspomnieć, że maluchy nauczyły klaunów tańczyć „Kaczuszki”. No a potem Kropka wyczarował kolorową tubę, która okazała się najnowszym modelem telefonu. Śmiechu było co niemiara, a i zabawa super, bo „tubowym” rozmowom nie było końca. Z okazji Dnia Dziecka rozbawione klauny zadedykowały wszystkim dzieciom wiersz „Święto dzieciaków” oraz piosenkę Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. Przy muzyce oraz słodkim poczęstunku upłynęła dalsza część spotkania, a przedszkolaki nie mogły rozstać się z dwoma ulubieńcami - Kropką i Literką.

Nieco inny charakter miało spotkanie DKK „Wtajemniczeni”, które odbyło się 3 czerwca po południu. Tu klubowicze mieli okazję zaprezentować i poczytać dzieciom swoje ulubione bajki i baśnie. I tak czytano m. in.: „Na jagody”, „Reksio”, „Opowiadania z piaskownicy” oraz „Baśnie”. Każdy z obecnych opowiedział, dlaczego właśnie tę książkę wybrał, by poczytać kolegom. Zgromadzeni w bibliotece pięknie zaprezentowali wybrane fragmenty książek, które darzą szczególna sympatią. Spotkanie „Klubowicze najmłodszym” przebiegło w miłej, prawie już wakacyjnej atmosferze.

Czerwcowe spotkania w Filii nr 4 zostały przygotowane i odbyły się z okazji obchodzonego od 30 maja do 6 czerwca XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Poprawiono: wtorek, 09, czerwiec 2015 13:21

Kalendarz wydarzeń

Maj 2021
P W Ś C P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Początek strony