Podróże po kontynentach

W dniach 17-28 stycznia 2011 r. w Filii nr 7 po raz kolejny dzieci bawiły się na zajęciach feryjnych. Odbył się cykl zajęć dla dzieci „Podróże po kontynentach”.

W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Temat ferii miał na celu wspólną podróż po świecie. Zajęcia składały się z trzech części: pierwsza - głośne czytanie, druga - zajęcia plastyczne, trzecia - gry i zabawy.

Najpierw odwiedziliśmy Europę, poznawaliśmy europejskie zabytki. Dzieciom szczególnie spodobała się wieża Eiffla, którą przedstawiły w swoich pracach.

Następnie wybraliśmy się do Afryki. Pomysłów na dzień afrykański było dużo. Dzieci wykonały barwne afrykańskie maski, a później zrobiły wspaniałą mumię egipską.

Odwiedziliśmy Amerykę Południową. Czytaliśmy o dżungli amazońskiej, co zaowocowało przepięknymi, wykonanymi z krepiny orchideami.

Ameryka Północna kojarzy się z Dzikim Zachodem oraz plemionami indiańskimi. Wykonane indiańskie tomahawki, totemy i talizmany prezentują się wspaniale.

Wyruszyliśmy również na daleki kontynent - do Australii. Podziwialiśmy Australijską Wielką Rafę Koralową, dzieci wykonały obrazki, które przedstawiały barwny świat oceanu.

Później poznawaliśmy kulturę azjatycką, w której dużą rolę odgrywa chińska architektura, przedstawiona przez dzieci w pracach plastycznych. Dziewczynki zafascynowała japońska ikebana.

Ostatnim kontynentem, który odwiedziliśmy była Antarktyda. Z książek Aliny i Czesława Centkiewiczów dzieci dowiedziały się, jak wygląda arktyczny krajobraz. Wykonały z plasteliny i waty zabawne zwierzęta polarne. Wybraliśmy się również na finał konkursu „Spotkanie z Królową Śniegu”.

W ostatni dzień ferii wszystkie dzieci wzięły udział w słodkim poczęstunku oraz otrzymały drobne nagrody. Gry i zabawy były dopełnieniem wspaniałej dwutygodniowej geograficznej podróży.

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Początek strony