„Ferie z duchami” w Filii nr 4

W zimowych „Feriach z duchami” w Filii nr 4 wzajemnie „straszyło” się 240 osób.

W czasie 10 dni „strasznych zabaw”, przychodzące do biblioteki dzieci w różny, ale zawsze zabawny sposób, oswajały duszki, wampirki, potworki i inne straszydła, przekonując się, że nie są one takie straszne i właściwie to nie ma czego się bać.

Większość zabaw oparto o głośne czytanie fragmentów książek Marcina Pałasza ”Straszyć nie jest łatwo” i „Powrót do Krainy Potworów”. Na ich podstawie dzieci wykonały wiele ciekawych prac plastycznych, między innymi stworzyły swoje, osobiste, śmieszne straszaczki. „Straszna książka - czyli upiorna zabawa w rymy” Małgorzaty Strzałkowskiej była również świetną pomocą przy feryjnych zabawach. Dzieci wymyślały „straszne” rymowanki, bawiły się w różne zgadywanki, robiły z włóczki breloczki-potworki.

Przeprowadzono wiele konkursów, gier planszowych oraz zabaw ruchowych. Rozegrany został również drużynowy turniej „Potrafię - nie takie to straszne”, w którym podzielone na grupy dzieci, rywalizowały z sobą, wykazując się umiejętnościami z różnych dziedzin.

W ostatnich dniach ferii przygotowane zostały i zaprezentowane zgromadzonej publiczności cztery scenki teatralne: „Diabełek”, „Zimowa czarownica”, „Strachy” i „Czarny kot”. Odbyło się także przedstawienie „Dom Mody na różne pogody”, wykonane przez biblioteczną grupę teatralną Molki. Wszystkie inscenizacje bardzo się podobały i zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Zaproponowany dzieciom temat zabaw feryjnych okazał się trafionym. Zaciekawione, chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, wykazując się dużą inwencją własną.

Mamy nadzieję, że czas wspólnie spędzony w bibliotece, pozostawi po sobie wiele miłych wrażeń.

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Początek strony