Ferie w Filii nr 4 pt. „W baśniowym świecie”

W ciągu 10 dni zajęć feryjnych w Filii nr 4 bawiło się łącznie 140 dzieci. Każdego dnia przychodzące do biblioteki dzieci przenosiły się w świat znanych bajek i baśni.

Czytały i opowiadały, a później wykonywały prace plastyczne związane z poznaną baśnią. Najciekawiej wypadły zajęcia związane z baśnią: „Królowa śniegu” i „Calineczka”. Do pierwszej, pracując w grupach, wykonały portret Królowej Śniegu, a do drugiej stworzyły własną obrazkową książeczkę. Indywidualnie brały udział w konkursie plastycznym pt. „Baśniowe potwory”, które wykonały techniką kolażu. Zawsze po czytaniu i zabawach plastycznych odbywały się konkursy wiedzy oraz gry i zabawy w dwóch drużynach. Rywalizacja drużyn „niebieskich” i „fioletowych” trwała do ostatniego dnia ferii i była bardzo zacięta.

W trakcie trwania ferii dzieci przygotowały dwa przedstawienia teatralne, do których same wykonały dekoracje, kostiumy, plakat i zaproszenia dla gości. Obie inscenizacje: „Zimowa czarownica” (przygotowana przez młodsze dzieci) i „Nie ma tego złego…” (przygotowana przez biblioteczną grupę teatralną „Molki”) zaprezentowane zostały na uroczystym zakończeniu ferii. Bardzo podobały się licznie zgromadzonej publiczności, która nagrodziła je gromkimi brawami.

Brawami nagrodzono także zwycięzców konkursów plastycznych, przeprowadzonych w czasie ferii: Angelikę Gorczycę, Filipa Krzanowskiego, Kacpra Czapora, Bartka Jaworskiego, Zuzię Patejko, Gabrysię Justkowską, Klaudię Rachwał, Mateusza Bibinina i Mateusza Szarka. Wszystkie wymienione dzieci otrzymały drobne upominki.

Za systematyczny udział w feriach w bibliotece książeczkami nagrodzeni zostali: Gabrysia Justkowska, Kacper Czapor i Klaudia Rachwał. Wszystkie dzieci, obecne na uroczystym zakończeniu ferii, wzięły udział w loteryjce fantowej. Imprezę zakończyły: wspólna fotografia i słodki poczęstunek. Ogólne ferie w F4 wypadły bardzo dobrze, a dzieci uznały je za bardzo udane.

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Początek strony