Wakacje w Filii nr 2

Tegoroczne wakacje przebiegały w atmosferze radości i zabawy. Przygotowane zajęcia pozwalały dzieciom w twórczy sposób spędzić czas wolny od nauki. Filia nr 2 zaproponowała najmłodszym czytelnikom ciekawy program zajęć plastycznych i edukacyjnych, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Organizowane zajęcia były zróżnicowane pod względem tematycznym oraz doboru technik plastycznych. Początkowo zajęcia planowane były dwa razy w tygodniu, ale ze względu na dużą popularność wśród dzieci spotykaliśmy się codziennie. Spotkania miały charakter integracyjny, promowały książki oraz rozwijały zainteresowania dzieci.

W lipcu odbyło się siedem spotkań, w których stale uczestniczyło ośmioro dzieci w wieku 5-11 lat. Na szczególną uwagę zasługują zajęcia plastyczne: malowanie na szkle „Kwiaty letnie”, malowanie gąbką i plasteliną, wydzieranka „Pamiątka z wakacji”, obrazki z bibuły, malowanie farbami „Lato, lato...”.

Ponadto Filia nr 2 ogłosiła dwa konkursy: plastyczny Lato, lato, co ty na to? i konkurs wiedzy Państwa, miasta - hasła na literę C.

W sierpniu odbyło się osiem spotkań, w których wzięło udział ośmioro dzieci. Warto przypomnieć następujące zajęcia plastyczne: collage o tematyce letniej, „Pudełeczka na skarby”, „Obrazki z koronki”, wydzieranka „Zwierzęta egzotyczne”, malowanie na płótnie, malowanie pastelami i farbami akwarelowymi z pastą do zębów, projektowanie ubrań dla lalek z papieru „Modnisia, strojnisia”.

Dzieci mogły też wziąć udział w konkursie plastycznym Czym pachnie lato oraz konkursie wiedzy Państwa, miasta - hasła na literę D.

Podczas wakacji w bibliotece powstało wiele ciekawych prac, które zasłużyły na wyróżnienie. Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone na uroczystym podsumowaniu wakacyjnych zajęć 28 sierpnia 2009 r.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Początek strony