Zaczarowane bajki. Spotkanie z Wiolettą Piasecką

23 kwietnia 2007 r. w Bibliotece z najmłodszymi czytelnikami spotkała się Wioletta Piasecka, pisarka - autorka kilkunastu książek dla dzieci, wprowadzających najmniejszych użytkowników biblioteki w zaczarowaną krainę bajek.

Wioletta Piasecka, autorka biografii Hansa Christiana Andersena W poszukiwaniu szczęścia mieszka w Elblągu, ukończyła Wydział Historyczno-Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego (specjalizacja z zakresu literatury dla dzieci). Zadebiutowała w 1999 roku książką Zaczarowana kraina bajek, w której znalazło się siedem utworów dla najmłodszych. W 2001 roku wydała baśniową biografię Andersena, a od 2003 roku serię książek dla dzieci: Zaczarowane bąbelki, Bajka na dobranoc, Dwie Małgosie, Sześć życzeń Natalki, Bajka o królewnie, W poszukiwaniu szczęścia, Dawno temu, Domek marzeń, Włóczęga, Kluseczka, Kosmiczna przygoda, Księżniczka dziecięcych serc. W maju bieżącego roku ukażą się jej dwie nowe książki.

Pisarka już swoim wyglądem zaprzecza stereotypowi pisarza, jakiego wyobrażają sobie dzieci. Sama przebrana za wróżkę, opowiada o swoich książkach wprowadzając bajkowy nastrój. W spotkaniu w Bibliotece uczestniczyło kilkudziesięciu przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Krośnie. Dzieci poznały wcześniej twórczość W. Piaseckiej i w trakcie spotkanie zadawały mnóstwo pytań. Uczestniczyły również w konkursie plastycznym na ilustracje do baśni pisarki. Autorom najlepszych prac W. Piasecka wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Baśnie Wioletty Piaseckiej zachwycają lekkością stylu i prostotą języka. Za pośrednictwem bohaterów autorka przekazuje dzieciom wiarę we własne zdolności i w możliwość realizacji marzeń. Każda z baśni ma jakieś przesłanie, nakłania do refleksji. Wartościami, które autorka stawia na pierwszym miejscu są: miłość, praca, poszukiwanie prawdy, zwycięstwo dobra nad złem, wiara w drugiego człowieka.

Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka chętnych do otrzymania autografu pisarki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Magiczne podróże po literaturze realizowanego przy pomocy finansowej Gminy Krosno.

 

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Początek strony