Jesienne opowieści

W październikowe przedpołudnia do czytelni Oddziału dla Dzieci zawitały przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Krośnie. Grupy trzylatków, czterolatków i pięciolatków przywitały jesień piosenkami i wierszami, opowiadały o widocznych zmianach w przyrodzie, dzieliły się swoją wiedzą o przyrodzie - wyglądzie liści klonu, dębu czy olchy, a także owocach, które zbieramy jesienią w sadzie. Rysowały jesienne liście, tworzyły papierowe zwierzęta. Wysłuchały opowiadań ze zbioru „Biblioteczka przedszkolaka - jesień”, „O owieczkach i koziołkach” oraz „Jak Pan Bóg stworzył owieczki”.

Gościliśmy również uczniów z krośnieńskich szkół podstawowych. Pierwszoklasiści z Katolickiej Szkoły Podstawowej, którzy byli w bibliotece po raz pierwszy, mogli dowiedzieć się, jak zostać czytelnikiem, na czym polega praca bibliotekarza, jaką drogę musi przejść książka, aby trafić na biblioteczną półkę. Natomiast podopieczni świetlicy przy szkole Podstawowej nr 14 wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. „Niepodległość, co to znaczy?”. Rozmowy o odzyskaniu niepodległości, o ważnych postaciach związanych z tym okresem historycznym pomogły wyjaśnić pojęcie niepodległość. Dzieci zapisywały swoje skojarzenia z tym słowem i w ten sposób powstał plakat zatytułowany „Wiemy, co to niepodległość”.

W październiku odbyły się także warsztaty modelarstwa redukcyjnego. Tym razem uczestnicy zapoznali się z techniką nakładania kalkomanii na plastikowe modele, malowania farbami akrylowymi oraz obsługą narzędzi mierniczych. Powstały modele samolotów, wozów bojowych, armat i okrętów.

W Oddziale dla Dzieci miało również miejsce spotkanie z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie i krośnieńskiego koła Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Potoka. Widzowie wraz z opiekunami obejrzeli występ bibliotecznej grupy teatralnej Na Dobry Początek pt. „Kot w butach”.

Poprawiono: czwartek, 08, listopad 2018 11:19

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Początek strony