Wakacyjnie z biblioteką

Czerwcowe spotkania w Oddziale dla Dzieci wprowadziły czytelników w klimat letnio-wakacyjny. Jednocześnie stały się okazją do utrwalenia wiedzy o bibliotece, która również na wakacjach zaprasza do odwiedzin. Przecież lato to doskonała okazja do czytania!

Grupy 3-latków i 4-latków z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Krośnie wybrały się wraz z Kicią Kocią, bohaterką opowiadań Anity Głowińskiej, na letni wypoczynek nad morze. Każdy przedszkolak wie, że w wodzie i na plaży jest mnóstwo zabawy. Dzieci doskonale poradziły sobie również z wyborem odpowiednich przedmiotów do wakacyjnej walizki. Okazuje się, że na plażę najchętniej zabrałyby… ciasteczka i koparkę! Natomiast grupy 6-latków świetnie bawiły się w towarzystwie Misia Uszatka, który tym razem zabrał dzieci do cyrku. Cyrkowe zabawy i akrobacje to również doskonała propozycja na letnie spędzanie czasu. Przedszkolaki miały też możliwość sprawdzenia swoich manualnych umiejętności. Wykonanie papierowego modelu owieczki i żaby to doskonała alternatywa dla zabaw na świeżym powietrzu, na przykład kiedy w wakacje pada deszcz. Natomiast opowiadania Anny Kaszuby-Dębskiej „Jak Pan Bóg stworzył owieczki” i Mariusza Niemyckiego „Żabcio marzyciel” są ciekawym pomysłem na wakacyjną nudę. Te pełne humoru bajki spodobały się 6-latkom.

Oddział dla Dzieci odwiedziły również: grupa 4-latków z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Krośnie oraz grupa uczniów I i II klasy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krośnie. Tematem spotkań było przybliżenie pracy bibliotekarza, zasad funkcjonowania biblioteki i oferty wakacyjnej skierowanej do młodych czytelników.
W czasie wakacji będziemy bawić się w najprawdziwszy teatr. Tegoroczne „Wakacje za kulisami” poświęcone będą przygotowaniom do przedstawienia, które uczestnicy zajęć wyreżyserują, przygotują do niego scenografię, a na koniec zaproszą rodziców i przyjaciół na premierę.

Przed naszymi czytelnikami czas wakacji. Oddział dla Dzieci zaprasza codziennie bo lato z książką to doskonały przepis na udany wypoczynek.

Poprawiono: czwartek, 05, lipiec 2018 13:08

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Początek strony