Konkursy z książka w tle… – znamy laureatów!

Czytasz i chodzisz do biblioteki to znaczy wygrywasz… – można powiedzieć o konkursach, które Krośnieńska Biblioteka Publiczna skierowała do mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego w ostatnich miesiącach. Poznaliśmy laureatów tych konkursów.

„Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki” – pod takim hasłem KBP ogłosiła konkurs/quest, w którym można było uczestniczyć przez cały wrzesień.

Warunkiem udziału w tym konkursie było udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w specjalnie przygotowanym formularzu i wpisanie ich we właściwe pola, a także podanie hasła końcowego, będącego wynikiem wykonania wszystkich poleceń zawartych w formularzu.

Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania – uczestnik gry musiał przejść od dworca autobusowego z ulicy Kolejowej aż do biblioteki przy ul. Wojska Polskiego, a po drodze odpowiedzieć m.in. na pytanie, ile szklanych kul posiada postać, której rzeźba znajduje się przed budynkiem RCKP, albo np. odczytać rok, w którym ufundowano tablicę upamiętniającą odkrycia archeologiczne na krośnieńskim rynku, lub podać nazwisko lekarza, którego upamiętnia tablica wbudowana na budynku przy ul. Szczepanika.

Na konkurs wpłynęło 78 prawidłowych odpowiedzi, a laureaci – 10 osób – wybrani zostali w drodze losowania, które odbyło się 3 października, przed spotkaniem autorskim Mariusza Szczygła. Szczęśliwych zwycięzców wylosowała pięcioletnia Maja Róg.

Wśród nich byli: Emilia Klimiuk, Paulina Kłos, Kamila Kuschel, Martyna Krauz, Patrycja Maraj, Justyna Rymar, Szymon Tuchowski, Wiktoria Urbanek, Krystian Zięba, Patrycja Żywiec.

„Zabierz książkę na wakacje” czyli konkurs na recenzję wakacyjnej lektury – miał na celu pobudzanie aktywności twórczej, promocję czytania oraz inspirowanie do tworzenia ciekawych i oryginalnych tekstów oraz rozwijanie umiejętności wyrażania opinii o dziele literackim. Na konkurs wpłynęło 42 prace, a jury przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych. W grupie: uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI nagrody otrzymali: Julia Frankowicz (kl. V Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie) za recenzję książki Jadwigi Korczakowskiej „Spotkanie nad morzem”; Amelia Szafran (kl. IV Szkoły Podstawowej nr 4 w Krośnie) za recenzję książki Reporterki Neli – „Nela i tajemnica oceanów”; Karolina Gronicka (kl. V Szkoły Podstawowej nr 14) za recenzję książki Pierdomenico Baccalario – „Wrota czasu” z cyklu „Ulysses Moore”; Patryk Krzanik (kl. V Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie) za recenzję książki „W pustyni i w puszczy”.

W kategorii uczniowie kl. VII szkoły podstawowej oraz kl. II i III gimnazjum laureatkami zostały: Nina Czarnowska(kl. VII Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie) za recenzję książki Natalii Osińskiej „Fanfik” oraz Dominika Kłak (kl. III gimnazjum. w Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie) za recenzję książki Nicholasa Sparksa – „Jesienna miłość”. Natomiast w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych równorzędne nagrody otrzymali: Katarzyna Winiarska (I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie) za recenzję książki Ilony Łepkowskiej „Pani mnie z kimś pomyliła”, Aleksandra Kolanko (I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie) za recenzję książki „Nikomu się nie śniło”, Julia Woźniak (II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie) za recenzję książki Harlana Cobena – „Już mnie nie oszukasz”; Szymonowi Jakieła (I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie) za recenzję książki Rosemary Sullivan „Córka Stalina”; Wiktor Panaś (II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie) za recenzję. książki Jarosława Grzędowicza „Hel 3”.

Natomiast konkurs pod hasłem „Nakręć się z książką” był konkursem na book trailer czyli inaczej zwiastun filmowy książki. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować film w dowolnej technice, będący reklamą książki, którą zdaniem autorów filmu warto przeczytać. Nagrody w tym konkursie otrzymali: Katarzyna Blicharczyk, Zuzanna Urbanek i Natalia Słowik (kl. VI Szkoły Podstawowej w Odrzykoniu) za reklamę książki „Oskar i pani Róża”; Szymon Mrozek, Mateusz Guzek i Norbertowi Szczepanik (kl. VI Szkoły Podstawowej w Odrzykoniu) za reklamę książki „Lewy, chłopak, który zachwycił świat”; Paulina Jucha i Kinga Zawisza (kl. III gimnazjum. w Szkole Podstawowej w Odrzykoniu) za reklamę książki „Zemsta” Aleksandra Fredry.

Natomiast w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych jury przyznało: I nagrodę Antoniemu Łętkowskiemu i Kamilowi Zychowi (I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie) za reklamę „Dżumy” Alberta Camusa; II nagrodę Paulinie Wasylik i Krzysztofowi Halerzowi (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie) za reklamę książki „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza; III nagrodę Weronice Pawlik i Patrykowi Dziwiszowi (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie) za reklamę książki „Cudzoziemka”.

Nagrody laureatom wręczyli: uczniom szkół ponadgimnazjalnych – Wojciech Chmielarz – podczas spotkania autorskiego w dniu 23 października; natomiast uczniom szkół podstawowych i gimnazjów Łukasz Wierzbicki – podczas spotkania autorskiego 26 października 2017 r.

Wszystkie konkursy zrealizowano w ramach  projektu „Biblioteka – miejsce czytania, miejsce działania” przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poprawiono: czwartek, 26, październik 2017 19:03

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Początek strony