Majówka z Bolkiem i Lolkiem

Bajkowi bohaterowie - Bolek i Lolek umilali dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Mali odkrywcy” majowy „Kwadransik z biblioteką”.

Przygody Bolka i Lolka wciąż cieszą się wśród dzieci dużą popularnością, śmieszą, bawią, wzbudzają grozę, ale przede wszystkim uczą. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przedszkolaki miały okazję wysłuchać bajki „Teatr”, w której Bolek i Lolek postanawiają przygotować przedstawienie teatralne. Przy tej okazji dzieci poznały nowe słownictwo: scenografia, rekwizyty, kurtyna, reżyser czy premiera. Zawiązała się również zabawa w teatr, do której posłużyły efektowne rekwizyty. Dzieci wcielały się w różne postacie, których naśladowanie sprawiło im wiele radości.

Innym razem przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Na pomoc”, w którym bajkowi bohaterowie przeżyli przygodę lecąc balonem. Zapewne zapragnęli dotrzeć na Górskie Zawody Balonowe do Krosna, ale ich psoty i żarty uniemożliwiły to, gdyż rzeczywiście zaczęli potrzebować pomocy, kiedy wpadli do morza i prawie zginęli pożarci przez żarłocznego rekina. Po omówieniu bajki i ocenie nieodpowiedzialnego zachowania bohaterów, „Mali odkrywcy” wykonali „balonową” pracę plastyczną.

Maj to miesiąc, w którym wszystkie mamy obchodzą swoje święto. Z tej okazji podczas zajęć „Kwadransika z biblioteką” dzieci wysłuchały utworów poświęconych rodzicom, chętnie opowiadały o swoich mamusiach i prezentach, jakie w tym dniu pragną im ofiarować. Dlatego też własnoręcznie wykonały kolorowe wachlarze kwiatów, które następnie wręczyły swoim mamom.

A czerwcowy „Kwadransik z biblioteką” to już zupełnie inni bohaterowie i ich szalone przygody.

Poprawiono: poniedziałek, 29, maj 2017 19:04

Kalendarz wydarzeń

Październik 2020
P W Ś C P S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Początek strony