Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Strefie Innowacji...

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie, jako jedna z 25 bibliotek w Polsce, uczestniczyła w 2015 roku w projekcie pod nazwą „Strefy Innowacji” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Trzyosobowe zespoły z bibliotek zakwalifikowanych do projektu brały udział w cyklu szkoleń obejmujących m.in. takie zagadnienia jak diagnoza lokalna, komunikacja w zespole, planowanie działań Strefy Innowacji, zarządzanie zmianą.

Jednym z etapów realizacji działań w ramach Strefy było przeprowadzenie diagnozy wśród społeczności lokalnej, w przypadku Krośnieńskiej Biblioteki wśród młodzieży.

Młodzi ludzie zapytani zostali m.in. jakie są ich oczekiwania wobec biblioteki, w jakich inicjatywach chcieliby uczestniczyć, jak biblioteka mogłaby wspierać ich w rozwijaniu pasji i zainteresowań.

W odpowiedzi na zdiagnozowane potrzeby powstał projekt i KBP otrzymała grant, który pozwolił na rozpoczęcie działań związanych z rozwijaniem oferty dla młodzieży. Zakupiono sprzęt RTV i komputerowy, z którego korzystać będą mogli młodzi ludzie, a także w okresie wrzesień - listopad zrealizowano warsztaty poetyckie, prozatorskie i fotograficzne.

Kontynuując te działania w Bibliotece mogą spotykać się osoby zainteresowane rozwijaniem swoich pasji m.in. literackich i fotograficznych, ale w dalszych planach KBP zamierza zintensyfikować działania właśnie dla młodzieży, obejmując również inne dziedziny - takie, które odpowiadałby na ich potrzeby i były przez nich współtworzone.

Specjalny list z podziękowaniem za udział Krośnieńskiej Biblioteki w projekcie Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego skierowała do Prezydenta Krosna Piotra Przytockiego. Czytamy w nim m.in.:

Tworząc projekt „Strefy Innowacji” kierowaliśmy się założeniem, że na obecnym etapie rozwoju lokalnych społeczności potrzebne są nowe pomysły przyczyniające się do podnoszenia jakości życia mieszkańców. Pomysły te powinny powstawać z ich udziałem, w miejscach spotkań oferujących przestrzeń do dialogu, pomagających wyzwolić dobrą energię i kreatywność ludzi. Jesteśmy przekonani, że takimi miejscami są biblioteki publiczne, w szczególności uczestnicy projektu Strefy Innowacji.

Krośnieńska Biblioteka ciągle szuka nowych pomysłów, których realizacja zaspokajałby oczekiwania mieszkańców miasta - nie tylko te związane z promocją czytelnictwa. Dążymy do tego, aby biblioteka była miejscem spotkań, zabawy, zdobywania wiedzy i informacji. O naszej ofercie, usługach i bieżących wydarzeniach informujemy na stronie www.kbp.krosno.pl, ale również na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Udział Biblioteki w Strefie Innowacji to kolejny powód do rozszerzenia oferty i otwarcia na nowe możliwości.

Poprawiono: czwartek, 28, kwiecień 2016 17:42

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Początek strony