„Przewrotne malowanie- ćwiczenia z wyobraźni”

Taki tytuł nosi czteroetapowy konkurs plastyczny, zaproponowany uczniom klas drugich. krośnieńskich szkół podstawowych, celem którego jest pobudzenie u dzieci wyobraźni jako jednego z ważniejszych elementów procesu twórczego.

„Zimą lato” to pierwszy etap konkursu, w którym dzieci malowały swoje letnie wspomnienia, mimo że za oknem padał śnieg i było zimno. Ich spontaniczna, żywa wyobraźnia pozwoliła stworzyć wiele ciekawych prac. W ocenie przewodniczącej jury Marii Jurkowskiej, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych, na pierwsze miejsce i nagrody książkowe zasłużyli: Wiktoria Kozik, Bartosz Machoś i Miron Tomiak ze Szkoły Podstawowej nr 15. Wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy otrzymali: Jan Cymerman i Lena Rygiel ze Szkoły Podstawowej nr 3, Marcel Michalak, Kacper Hanus i Aleksandra Szelc ze Szkoły Podstawowej nr 15.

28 maja 2015 r. odbyło się rozstrzygniecie drugiego etapu konkursu. Podobnie jak poprzednio, dzieci pokazały, że jeśli się chce i potrafi, to wcale nie jest trudno malować „Wiosną jesień”. Udział w konkursie wzięło 28 prac plastycznych, wykonanych techniką malarską. Tym razem prace dzieci oceniane były przez Agnieszkę Bielaską, prezesa Fundacji dla sztuki, która poparła zamysł takiego konkursu, twierdząc, że dzieci z natury swej lubią fantazjować, a pobudzona w ten sposób wyobraźnia pozwala im konstruować prace, świadczące o dużej wrażliwości na piękno. Pani Agnieszka pogratulowała dzieciom, podkreślając walory zaprezentowanych prac i zachęcając do dalszego tworzenia. Zwróciła się także do przybyłych z dziećmi rodziców i nauczycieli, mówiąc jak ważne jest dla dziecka kształtowanie i rozwój jego umiejętności twórczych, dzięki którym o wiele szybciej, łatwiej i skuteczniej będzie rozwijać się pod względem psychicznym i intelektualnym.

W drugim etapie konkursu, „Przewrotne malowanie – ćwiczenia z wyobraźni - Wiosną jesień”, pierwsze miejsce zdobyli: Jan Cymerman ze Szkoły Podstawowej nr 3, Patrycja Longosz i Bartosz Machoś ze Szkoły Podstawowej nr 15. Wyróżnienia przypadły w udziale: Aleksandrze Moskal i Janowowi Markiewiczowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Julii Wojciechowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 15.

Laureaci konkursu nagrodzeni zostali książkami, natomiast wszyscy pozostali uczestnicy dostali za udział pamiątkowe dyplomy.

Kolejne dwa etapy odbędą się po wakacjach. Już jako trzecioklasiści dzieci latem namalują zimę, a jesienią - wiosnę.

Poprawiono: wtorek, 02, czerwiec 2015 15:31

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Początek strony