„Kryminalne” Krosno - konkurs na opowiadanie kryminalne rozstrzygnięty!

22 października 2014 r. laureaci konkursu na opowiadanie kryminalne „z Krosnem w treści” ogłoszonego ph. „Każde miasto ma swój kryminał” odebrali nagrody.

W Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej dyplomy i nagrody wręczyła autorka bestsellerowych powieści kryminalnych Katarzyna Bonda, która później spotkała się z czytelnikami.

Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Należało napisać opowiadanie kryminalne, którego fabuła rozgrywa się w Krośnie lub jest związana z jego historią. Na konkurs wpłynęło 40 prac ocenionych przez jury w składzie: Anna Pelc (przewodnicząca) - polonistka, wykładowca w Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Krośnie, Bogusława Bęben - Wicedyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej oraz Joanna Łach - polonistka, kierownik Działu Informacyjno-Regionalnego KBP.

Po lekturze prac konkursowych jury było usatysfakcjonowane właśnie takim sposobem kreowania świata przedstawionego w Waszych opowiadaniach. Większość wątków rozgrywa się w Krośnie. Wykazaliście się znajomością naszego miasta, jego historii, zabytków i legend. (...) Jury zwróciło również uwagę na bardzo poprawny i bogaty język. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace gimnazjalistów. Ciekawe, zaskakujące rozwiązania głównych wątków, a w niektórych tekstach kreacje portretów psychologicznych bohaterów, wskazują na dużą wiedzę autorów - mówiła przewodnicząca jury do uczestników konkursu.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie gimnazjalistów I miejsce zajęła Adrianna Mleczek z Publicznego Gimnazjum w Miejscu Piastowym, II miejsca jury przyznało Nicol Ligęzie z Gimnazjum nr 3 w Krośnie oraz Zofii Trybus z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Krośnie, natomiast III miejsce Paulinie Łobazie z Gimnazjum nr 3 w Krośnie. Wyróżnienia otrzymali: Aneta Klocek z Gimnazjum nr 3 w Krośnie oraz Tomasz Szafran z Gimnazjum nr 5 w Krośnie.

W grupie szkół ponadgimnazjalnych I nagrodę otrzymał Bartosz Argasiński z Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie, II miejsce przyznano Izabeli Szałankiewicz z V Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1, natomiast III miejsce otrzymała Jadwiga Gromek z II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie. Wyróżnienia w tej grupie wiekowej otrzymały: Anna Dworzańska z Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie i Weronika Wajda I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie.

Konkurs odbył się w ramach projektu „W sieci miasta... i książek” przy wsparciu finansowym Miasta Krosna.

Poprawiono: czwartek, 26, luty 2015 12:03

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Początek strony