„Literacki odjazd” w Krośnieńskiej Bibliotece

Głośne czytanie, spotkanie z pisarką, gry i zabawy literackie, malowanie twarzy - to tylko niektóre z atrakcji przygotowane dla dzieci przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Krośnieńską Bibliotekę Publiczną w ramach imprezy pod hasłem „Literacki Odjazd”, która odbyła się 5 czerwca w Czytelni Głównej KBP z okazji XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, ogłoszonego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

Do zabawy włączyli się uczniowie drugich klas krośnieńskich szkół podstawowych nr 3, 4, 10, 14 wraz z nauczycielami i opiekunami.

Gości powitała Dyrektor KBP Teresa Leśniak, a „Literacki odjazd” rozpoczął się głośnym czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima przez krośnian: Zastępcę Prezydenta Miasta Krosna Tomasza Solińskiego, Zygmunta Rysza - Naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, Annę Dubiel - Przewodniczącą Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna, Dorotę Frydrych - pielęgniarkę środowiskową oraz komisarza Marka Śliwińskiego z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Specjalnie dla dzieci wiersz przeczytał również Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

Dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym i przygotowały plakaty promujące czytanie, odebrały dyplomy i nagrody książkowe z gratulacjami od B. Barana i A. Dubiel.

Gościem specjalnym imprezy była autorka bajek i baśni dla dzieci - Wioletta Piasecka, która w przebraniu wróżki przedstawiła swoją twórczość. Zaangażowała także młodych słuchaczy do wspólnej zabawy w teatrzyk kukiełkowy. Zaprezentowane przez pisarkę i dzieci przedstawienie pochodziło z jednej z jej książek. Dodatkową pamiątką dla dzieci była książka z dedykacją i autografem pisarki. W. Piasecka spotkała się również w tym dniu z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Krośnie.

W literacko-muzyczną podróż dzieci zabrał Waldemar Wywrocki - animator, autor znanych i lubianych piosenek, wydanych pod wspólnym tytułem „Waldemar Wywrocki dzieciom”. Licznym zabawom, grom i konkursom towarzyszyły piosenki oparte na tekstach literackich takich jak: „Stefek Burczymucha” M. Konopnickiej, „Paweł i Gaweł” A. Fredry, „Chory kotek” S. Jachowicza czy „Kruk i lis” I. Krasickiego. Nie zabrakło również zabaw o charakterze sportowym, które nawiązywały do zbliżającej się imprezy sportowej - EURO 2012.

Jak zawsze, atrakcją dla wszystkich dzieci było malowanie buzi.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Początek strony