Morskie opowieści

„Morskie opowieści” - pod tym tytułem odbywały się ferie zimowe w Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym. Ferie przebiegały w miłej i przyjemnej atmosferze. Tegoroczne ferie zrzeszyły młodych podróżników, na których w bibliotece czekała wielka przygoda. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów z pobliskich szkół podstawowych i przedszkola.

Zajęcia realizowane były w oparciu o projekcję filmów i bajek. Repertuar ferii zimowych był różnorodny. Na początek dzieci poznały pierwszych żeglarzy, uczestnicząc w projekcji filmu edukacyjnego z serii „Byli sobie podróżnicy”, odnaleźli zaginiony ląd oglądając „Atlantyda - zaginiony ląd”, usłyszeli przepiękny śpiew „Małej Syrenki”, zobaczyli podwodny świat w bajce „Rybki z Ferajny”, „Ratunku, jestem rybką” i morze pełne tajemnic w bajce „Sposób na rekina”. Podczas morskich wypraw zetknęli się z Królową Śniegu, korsarzami, przy projekcji bajki „Piraci”, a także wylądowali razem z Robinsonem Crusoe na bezludnej wyspie.

Filmy inspirowały dzieci do zajęć plastycznych. Podczas ferii dzieci wykonały mapę podróży morskich, która wskazywała trasę wspólnych wycieczek. W trakcie zajęć plastycznych powstały ponadto latarnie morskie, Mała Syrenka, mieszkańcy głębin morskich, statek piracki, domowe akwarium, a także stwory z bezludnej wyspy.

Dzieci wzięły także udział w konkursie plastycznym „Spotkanie z Królową Śniegu”, wykonując ilustrację do baśni. Dwie prace dzieci z Filii nr 6 zostały wyróżnione, autorstwa Weroniki Ambrosio i Magdy Bochenek.

Rozrywki dostarczyły dzieciom także zajęcia zatytułowane „Syreni śpiew”, podczas których dzieci przy akompaniamencie gitary śpiewały, tańczyły i świetnie się bawiły. Uczestniczyły w zabawach ruchowych, uczyły się nowych tańców i piosenek.

Zajęcia umilały dzieciom gry i zabawy stolikowe, zagadki, kalambury, quizy, krzyżówki i łamigłówki.

Ferie zimowe w Centrum Multimedialnym, jak co roku są okazją do miłego i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Uczestnicy wyrazili chęć na wspólną zabawę już za rok.

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Początek strony