Kochajmy nasze babcie

13 stycznia 2010 r. do Filii nr 6 – Centrum Multimedialnego przybyły dzieci z pobliskiego przedszkola, należące do „Klubu Przyjaciół Franklina”, aby uczestniczyć w kolejnych zajęciach bibliotecznych.

Spotkanie odbyło się w oparciu o bajkę „Rywal Franklina”, w której główną rolę odgrywa babcia. Historyjka stała się inspiracją do przeprowadzenia zajęć o zbliżającym się święcie dziadków.

Treść bajki była niezwykle pouczająca. W trakcie zajęć 4- i 5-latki poznały słowo „zazdrość”, utrwaliły je podając przykłady z bajki i życia codziennego. Oceniały postawę głównego bohatera, dochodząc do wniosku, że zazdrość nie jest cechą pozytywną.

Po omówieniu bajki dzieci wyjaśniły, kim są dziadek z babcią, opowiadały o nich, co robią i za co ich kochają. Przedszkolaki formułowały zdrobnienia określające babcię i dziadka. Powstały bardzo interesujące i pomysłowe propozycje. W dalszej części spotkania dzieci poddawały propozycje życzeń, składanych dziadkom w dniu ich święta. Zastanawiały się także, jaki podarunek ucieszyłby ich najbardziej. Spośród wielu propozycji prezentów wybraliśmy jeden, którego wykonanie stało się kolejnym zadaniem dzieci.

Prace plastyczne rozwijają zdolności twórcze dzieci, maluchy chętnie je wykonują, dlatego i tym razem ta forma pracy została wykorzystana na zajęciach. Przedszkolaki samodzielnie wykonały laurkę dla babci, przyozdobioną kolorowymi kwiatami, słoneczkami, serduszkami i pięknym wierszykiem, pod którym każde dziecko złożyło swój podpis.

Zajęciom towarzyszyła dobra zabawa, a co najważniejsze, kiedy nadejdzie Dzień Babci, dzieci będą mogły odwiedzić swoje babunie i wręczyć wykonaną przez siebie laurkę.

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Początek strony