Liryka lasu w fotografii

11 lutego 2009 r. w Czytelni Głównej Biblioteki wręczono nagrody laureatom 8. edycji konkursu LEŚNE FOTOGRAFIE 2008, organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Jednocześnie w Saloniku Artystycznym otwarto wystawę pokonkursową fotografii laureatów i prac wskazanych przez jury do ekspozycji.

- To konkurs o poważnej już, ogólnopolskiej randze, gratuluję laureatom i wszystkim uczestnikom, wierzę też, że dzieło to będzie kontynuowane - wyraził zainteresowanie i troskę o tę inicjatywę Edward Balwierczak, dyrektor RDLP w Krośnie. Dyrektor Balwierczak hojnie obdarował nagrodami i pamiątkami laureatów, którzy przybyli z wielu ośrodków kraju.

Wysoko ocenił poziom konkursu przewodniczący jury Jacek Szarek, dziennikarz Ośrodka TVP w Rzeszowie, autor m.in. cyklu filmów o parkach krajobrazowych na terenie Podkarpacia, znany fotograf, a także laureat tego konkursu sprzed kilku lat.

Jurorzy: Jacek Szarek, Wacław Turek z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza - fotograf i prowadzący FOTOKLUB przy RCKP oraz Edward Marszałek - rzecznik prasowy RDLP w Krośnie, główny realizator organizowanego konkursu i wystawy, wręczyli laureatom wyróżnienia.

Kilkadziesiąt prac fotograficznych w Saloniku Biblioteki można oglądać do 5 marca br. Są to przeważnie poetyckie, pełne leśnego nastroju, kojące obrazy. Światło słońca przenikające leśny gąszcz, chitynowe „okrycia” owadów lub mieszkańcy leśnych ostoi - oto główne klimaty ekspozycji. - To zdjęcia z całej Polski, stąd mamy różne oblicza lasu: łosie i żurawie, jeleń na rykowisku i bezbronne liski, ale i beskidzkie krzyże i cmentarze z czasu pierwszej wojny światowej, także przyrodnicze ciekawostki z regionu - uzupełnia wiedzę o konkursie Edward Marszałek.

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2022
P W Ś C P S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Początek strony