Tydzień Bibliotek 2009 w Filii nr 1

Tegoroczna, szósta edycja ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy minęła pod hasłem: BIBLIOTEKA TO PLUS. Krośnieńska Biblioteka przygotowała bogatą ofertę imprez kulturalno-edukacyjnych skierowaną do mieszkańców Krosna.

W ramach tego przedsięwzięcia w Filii nr 1 odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola nr 10 w Krośnie pt. Od pisarza do bibliotekarza. Przedszkolaki z grupy 4-5-latków, które zawitały do biblioteki w dniu 15 maja, zapoznały się z bogatą ofertą literatury dziecięcej dostępną w bibliotece. Przy pomocy plansz poglądowych dowiedziały się, jakie zawody wiążą się z powstawaniem książki. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki Jacka i Agatki, dzięki którym utrwaliły nowo poznane pojęcia, jak pisarz, drukarz, ilustrator, księgarz, czy bibliotekarz. Na koniec zajęć wspólnie ustaliliąmy, co to jest zakładka do książki i czemu służy. Każde dziecko otrzymało zakładkę z wizerunkiem Kubusia Puchatka, z zadaniem pięknego jej pokolorowania i używania podczas czytania bajek.

Natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyły w przygotowanym przez bibliotekę konkursie czytelniczym Wiersze Juliana Tuwima. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę w zakresie twórczości poetyckiej dla dzieci Juliana Tuwima. W dniu 18 maja odbyło się losowanie zwycięzców konkursu, którzy otrzymali nagrody książkowe. Laureatkami zostały:

  1. Gabrysia Turek - klasa V,
  2. Roksana Lenik - klasa IV,
  3. Kinga Mikos - klasa V.

W dniach 8-15 maja w bibliotece można było obejrzeć wystawę literatury regionalnej BIBLIOTEKA PUBLICZNA - LOKALNE WROTA DO WIEDZY, której celem było przybliżenie czytelnikom interesującej literatury popularno-naukowej dotyczącej Podkarpacia, dostępnej w zbiorach Filii nr 1.

Za pomocą zabawnej gazetki tematycznej Jak biblioteka wspomaga Twoje uczenie się?, Filia nr 1 zaprezentowała młodym czytelnikom różnorodne źródła informacji dostępne w bibliotece, bardzo przydatne na każdym etapie edukacji.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Początek strony