Ferie na wesoło [2]

Tegoroczne ferie w Filii nr 4, zgodnie z tytułem i założonym planem, w stu procentach były feriami wesołymi. Każdy z dziesięciu wspólnie spędzonych dni był dniem pełnym radości, uśmiechu i fantastycznej zabawy.

Uczestniczące w feriach dzieci codziennie poznawały nowych, zabawnych bohaterów książkowych: Mikołajka, Hanię Humorek, Koszmarnego Karolka i Zuźkę. Każde spotkanie zaczynało się od głośnego czytania charakterystycznego fragmentu książki, przedstawiającego bohaterów w humorystycznych sytuacjach, co wprawiało wszystkich w doskonały nastrój i było inspiracją do dalszej zabawy. Następnie na podstawie przeczytanych fragmentów dzieci malowały portrety poznanych postaci. Spośród ponad pięćdziesięciu prac jury wybrało pięć, które zakwalifikowano do kolejnego etapu konkursu „Mój najzabawniejszy bohater książkowy”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 12 lutego w Oddziale dla Dzieci przy ul. Wojska Polskiego, podczas uroczystego zakończenia ferii. Wśród laureatów znalazła się dwójka naszych uczestników ferii: Paulina Gaj i Weronika Wszołek.

Zarówno maluchy, jak i starsze dzieci z ogromnym zaangażowaniem i radością uczestniczyły w grach i zabawach: „ZOO na wesoło”, „Muzeum śmiechu” czy „Wesołe potyczki z ortografią”. Nowością była i największą popularnością cieszyła się gra „Mądre pionki”, w której bawiące się dzieci musiały wykazać się znajomością zapamiętanych szczegółów z przeczytanych fragmentów książek.

Ciekawym punktem ferii była zabawa w karaoke. Dzieci śpiewały piosenki znanych polskich artystów. Powstał „mini chórek”, którego występ wszystkim bardzo się podobał.

Niemałą frajdę sprawiła dzieciom zabawa w teatr. Przygotowały one cztery małe scenki teatralne „Sześć kucharek”, „Pudelek”, „Kredki” i „Pszczółki”. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wcielali się w powierzone im role oraz w przygotowanie rekwizytów do spektakli. Zaprezentowali się w ostatnim dniu ferii przed zgromadzoną w bibliotece publicznością (rodzicami, dziadkami, rodzeństwem).

Zakończeniu ferii towarzyszyła loteryjka fantowa oraz uroczyste wręczenie dyplomów wszystkim uczestnikom zajęć. Dodatkowo wyróżniono i nagrodzono książkami dzieci, które brały udział we wszystkich dziesięciu spotkaniach feryjnych.

Czy ładna, czy brzydka pogoda, w bibliotece nigdy nie jest nudno - a może być także wesoło.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Początek strony