Biblioteka to plus

15 maja 2009 r. w Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym w ramach Tygodnia Bibliotek odbyła się lekcja biblioteczna Biblioteka to plus. Na zajęcia przybyła 25-osobowa grupa sześciolatków z przedszkola przy Zgromadzeniu Sióstr św. Józefa w Krośnie.

Większość dzieci prywatnie korzysta ze zbiorów bibliotecznych, niestety, nie wszyscy. Spotkanie przybliżyło młodym czytelnikom miejsce, jakim jest biblioteka. Dzieci zapoznały się z tradycyjnym księgozbiorem bibliotek: bajkami, książkami dla dorosłych, a także zbiorami audiowizualnymi. Z zainteresowaniem zaznajamiały się z treścią czasopism i książek dla dzieci odnajdując w nich ulubionych bohaterów książkowych. Dzieci zwiedziły wypożyczalnię i czytelnię Centrum Multimedialnego, zapoznały się ze zbiorami bibliotecznymi przeglądając słowniki, encyklopedie, leksykony. Nowo poznane słowo - „prolongata”, znalezione w jednym ze Słowników Języka Polskiego - z pewnością pozwoli uniknąć kar za przetrzymywanie książek.

Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki wykonywały własne książeczki będące zbiorem baśni H. Ch. Andersena, które poznały na wcześniejszych lekcjach bibliotecznych. Kolorowy zbiór baśni będą mogły dołączyć do książek domowej biblioteczki.

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak należy zachowywać się w bibliotece. Przedszkolaki mnożyły przykłady nagannych zachowań, wiedziały doskonale, jak szanować książki. Dzieci poznały plusy chodzenia do biblioteki, rozwiane zostały ich wszelkie obawy i wątpliwości, a poznany księgozbiór zachęcił do korzystania ze zbiorów biblioteki. Na zakończenie dzieci otrzymały zadanie domowe: namówić rodziców na wyprawę do biblioteki po kolorowe, pełne walorów edukacyjnych książeczki.

Kalendarz wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Początek strony