Polska baśniowa

W Oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęły się imprezy związane ze Świętem Odzyskania Niepodległości. Pierwszą z nich był konkurs plastyczny dla klas „0” krośnieńskich szkół podstawowych i miejskich przedszkoli. Jego uczestnicy mieli za zadanie wykonać jedną pracę na temat: Polska baśniowa, czyli Ilustracje do baśni i legend związanych z historią Polski.

Konkurs miał na celu spopularyzowanie zbiorów polskich baśni i legend znajdujących się w bibliotecznym księgozbiorze, a także zaprezentowanie ciekawych ilustracji wykonanych przez najwybitniejszych polskich ilustratorów książkowych.

Uczestnicy konkursu mogli wykonać swoje obrazki dowolną techniką plastyczną. Najczęściej były to kredki, farby plakatowe oraz kolaże.

Najpopularniejszą legendą wśród „zerówkowiczów” okazała się „Legenda o smoku wawelskim”, następna w kolejności uplasowała się „Legenda o warszawskiej syrence”. Wśród prac znajdziemy też ilustracje do legend: „Krośnieńskie dzwony”, „O złotej kaczce” i innych.

Jury, po obejrzeniu wszystkich prac, przyznało osiem równorzędnych nagród. Laureatami zostali: Wiktor Ostrowski (Miejskie Przedszkole nr 5), Karol Bargieł (Miejskie Przedszkole nr 1), Paweł Knap (Miejskie Przedszkole nr 1), Miłosz Pańczuk ( Miejskie Przedszkole nr 1), Jagoda Józefczyk (Szkoła Podstawowa nr 14), Szymon Kluczyk (Miejskie Przedszkole nr 5), Mateusz Górka (Miejskie Przedszkole nr 5), Dagmara Kozub (Miejskie Przedszkole nr 5).

Laureaci odbierali nagrody na Baśniowym Wernisażu Dziecięcym w dniu 10 listopada 2009 r. przy aplauzie kolegów z Miejskiego Przedszkola nr 5. Wspólnie oglądali wystawę i dzieli się uwagami na temat prac swoich rówieśników. Wysłuchali legendy o Królewskim rzeźbiarzu pióra Marty Juza-Jakubowskiej, rozwiązali tuzin zagadek o Polsce i rozstali się w doskonałym nastroju.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Początek strony