Leśne fotografie w Bibliotece

W dniu 13 lutego 2008 r. w Czytelni Głównej Biblioteki odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy „Leśne Fotografie 2007”.

Siódmą edycję konkursu zorganizowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, pod patronatem Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie” i Telewizji Polskiej - Oddział w Rzeszowie. W konkursie udział wzięło 115 autorów, wpłynęło 328 fotografii. Prace oceniało jury w składzie: Jacek Szarek, Jan Grudysz, Andrzej Józefczyk i Wacław Turek.

W czasie wernisażu uroczyście wręczono nagrody i wyróżnienia. Pierwsze miejsce zajął Maciej Szpiech z Rymanowa za zdjęcie „Królewiczu... podaj łapę”. Drugą nagrodę, za zestaw zdjęć „Leśne szaty”, otrzymał Tomasz Okoniewski z Korczyny. Zdobywcą trzeciego miejsca został Marcin Nawrocki z Kutna za zestaw fotografii „Przytul mnie” oraz „Rozmowa”.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali malowany na drewnie wizerunek św. Franciszka. Ponadto Maciej Szpiech otrzymał prawo pobytu w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym. Jednak równowartość tej nagrody przekazał Fundacji „Pomoc Leśnikom”.

Jury przyznało też sześć wyróżnień równorzędnych. Otrzymali je: Janusz Iwaszek z Jarosławia (zdjęcie „Leśne perły”), Piotr Cisek z Rymanowa („Wielki wybuch”), Paweł Dziedzic z Rzeszowa („Kałuża w lesie”), Andrzej Furs z Wetliny („Światło”), Sławomir Basista z Kotani („Dzik - a jeżyna”) oraz Małgorzata Gęgotek-Rapak z Brzegu („Czujne oko Chrobrego”).

Wyróżnienia specjalne przyznano: Grzegorzowi Szkutnikowi z Biłgoraja (za zdjęcie „Puszcza karpacka”), Ryszardowi Michno z Jarosławia („Kropelka”), Dominikowi Pietrzakowi z Warszawy („Sen mordercy”) oraz dwóm krośnianom: Stanisławowi Klimkowi („Mały wielki świat”) i Antoniemu Pankowi („Paprocie I”).

Po rozdaniu nagród i wręczeniu wyróżnień Teresa Leśniak - dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki i Stanisław Kowalewski - dyrektor RDLP w Krośnie dokonali otwarcia wystawy.

W uroczystości wzięli także udział: Anna Dubiel, przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna, Zygmunt Rysz, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta oraz leśnicy, fotograficy i miłośnicy przyrody.

Licznie przybyłych gości po wystawie oprowadzał Edward Marszałek, komisarz konkursu, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

Nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane na wystawę fotografie można było oglądać w Saloniku Artystycznym Biblioteki do 7 marca.

 

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Początek strony