Noworoczne spotkanie w Saloniku Artystycznym

W dniu 28 grudnia 2006 r. odbyło się noworoczne spotkanie pracowników Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej z władzami miasta.

W spotkaniu uczestniczyli: prezydent Krosna Piotr Przytocki oraz naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zygmunt Rysz.

Teresa Leśniak - dyrektor Biblioteki przedstawiła osiągnięcia i potrzeby instytucji. Podsumowała roczną pracę Biblioteki i określiła plan działań na rok następny. Szczególną uwagę zwróciła na działalność kulturalno-oświatową placówki. Mówiła m.in. o literackich i artystycznych środach, które cyklicznie odbywają się w Saloniku Artystycznym Biblioteki.

W ramach Śród Artystycznych w Bibliotece wystawiane były prace Elżbiety Wesołkin, Marzeny Rostkowskiej, Dawid Podkula, Urszuli Gortat, Jolanty Kolendowskiej. W czasie Śród Literackich z miłośnikami literatury spotkali się m.in. Leon J. Chrapko i Jerzy J. Fąfara.

Biblioteka gościła też twórców spoza regionu, np. Joannę Siedlecką - autorkę reportaży biograficznych oraz pisarzy młodego pokolenia: Mirosława Nahacza i Mikołaja Łozińskiego. W trakcie Tygodnia Bibliotek w Saloniku Artystycznym odbyło się spotkanie z Wojciechem Kochlewskim - warszawskim bibliofilem.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też sierpniowa wystawa fotografii prezentująca krwawe wydarzenie węgierskiej rewolucji 1956 roku. Na uroczystym otwarciu ekspozycji obecni byli m.in.: Ryszard Kaczorowski - były prezydent RP na uchodźstwie, Mihaly Gyor - ambasador Węgier w Polsce.

W 2006 roku Biblioteka zorganizowała międzynarodową konferencję Animacja czytelnicza w bibliotekach dziecięcych w Euroregionie Karpackim - perspektywy współpracy. W listopadzie odbyło się też seminarium szkoleniowe pod hasłem Sukces rynkowy w działalności społeczno-kulturalnej. Gościem seminarium była dr Barbara Jedlewska z Lublina.

Jak powiedziała w czasie noworocznego spotkania Teresa Leśniak Krośnieńska Biblioteka Publiczna jest placówka otwarta, nie tylko współpracuje z wieloma instytucjami i prowadzi szeroką działalność społeczno-kulturalną, ale stara się zaspokajać wszystkie potrzeby czytelników.

 

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Początek strony