W sieci miasta... i książek

Zadanie obejmuje działania adresowane do różnych grup odbiorców, w których głównym motywem jest literatura kryminalna oraz historia i atrakcje Krosna, a także możliwości promocji miasta w działaniach okołoliterackich.

Pod hasłem „Legendy krośnieńskie? Czytałem - Wiem!” - uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w konkursie pięknego, głośnego czytania legend związanych z miastem. Podczas konkursu zaprezentowana zostanie inscenizacja jednej z legend z udziałem dorosłych i dzieci, przygotowana przez pracowników biblioteki.

„Każde miasto ma swój kryminał...” – pod takim hasłem uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne, którego fabuła osadzona jest w Krośnie lub okolicy.

Ogłoszenie laureatów konkursu i wręczenie nagród będzie miało miejsce pod koniec października na spotkaniu autorskim z Katarzyną Bondą - autorką kryminałów i scenarzystką.

„Młodzi detektywi” - dzieci w wieku 12-14 lat wezmą udział w spotkaniu z autorem kryminałów - Dariuszem Rekoszem.

Natomiast bibliotekarze wezmą udział w transgranicznym seminarium pn. „Promocja miasta i regionu w działaniach bibliotek na przykładzie Krosna i Lwowa”.

W obu miastach - Lwowie i Krośnie - ogłoszony zostanie konkurs plastyczny adresowany do dzieci - pod hasłem „Moje miasto - to warto zobaczyć!”

Głównym organizatorem zadania jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Oddział w Krośnie, współorganizatorem - Krośnieńska Biblioteka Publiczna.

Zadanie jest realizowane przy pomocy finansowej Miasta Krosna w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na rzecz mieszkańców miasta Krosna w 2014 roku z zakresu kultury.


Kalendarz wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Początek strony