W obiektywie słów - promocja literatury najnowszej

Projekt realizowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wydarzenia artystyczne. Priorytet 4. Literatura przy wsparciu finansowym MKiDN oraz Gminy Krosno.

Głównym celem projektu jest promocja czytelnictwa i literatury najnowszej oraz zwiększanie zainteresowania poezją i prozą.

Skierowany jest do wszystkich, którzy lubią czytać, interesują się literaturą, chcą porozmawiać z osobami, które literaturę tworzą lub sami próbują pisać.

W marcu odbędzie się spotkanie z wietnamskim poetą Lam Quang My oraz wykład dr Doroty Kozickiej pod nazwą: „Literatura czy literatura - jak czytać nową polską prozę”.

W połowie kwietnia młodzież, która sama podejmuje próby literackie, weźmie udział w warsztatach literackich pod nazwą „Odbite w słowach” prowadzonych przez poetę, prozaika i krytyka Grzegorza Kociubę, a w październiku - przez Justynę Bargielską, tegoroczną finalistkę Paszportów „Polityki” w kategorii Literatura. Ponadto w projekcie zaplanowano m.in. spotkania z dziennikarką i pisarką Małgorzatą Niezabitowską, poetą i tłumaczem, laureatem Nagrody Kościelskich Tomaszem Różyckim, dziennikarką i podróżniczką Marzeną Filipczak i Jarosławem Kretem, reportażystami: Włodzimierzem Nowakiem, Jackiem Hugo-Baderem, Wojciechem Tochmanem, autorem kryminałów Markiem Krajewskim, dziennikarzem i publicystą Szymonem Hołownią i twórcą prozy fantastycznej Andrzejem Pilipiukiem.

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Początek strony