Teatr, teksty i preteksty... Edukacja teatralna dzieci

Projekt realizowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna i diagnoza kultury”

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w okresie od marca do września 2009 r. będzie realizować w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna i diagnoza kultury” projekt pod nazwą Teatr, teksty i preteksty - edukacja teatralna dzieci, z udziałem uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Działania realizowane w ramach projektu mają na celu popularyzację wiedzy o teatrze i pobudzanie dzieci do działań rozwijających ich zdolności aktorskie, a także kształcenie umiejętności wyrażania się poprzez ekspresję, ruch oraz prezentację swoich umiejętności przed publicznością. Projekt jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Krosna i powiatu krośnieńskiego.

W dniu 30 marca i 16 kwietnia odbędą się warsztaty poświęcone m.in. dykcji i ruchowi scenicznemu, animacji w teatrze lalek, kreatywności aktorskiej - prowadzone przez Andrzeja Piecucha z Teatru „Maska” w Rzeszowie oraz Marcina Truszczyńskiego z Teatru „Mer” w Łodzi (warsztaty adresowane do uczniów szkół podstawowych), natomiast 4 maja dla uczniów szkół gimnazjalnych warsztaty „Teatr jednego aktora” prowadzone przez Annę Demczuk - aktorkę Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Osoby zgłoszone do udziału w projekcie będą mogły w dniu 8 maja wystąpić w konkursowym przeglądzie małych form teatralnych „Festiwal Bajek i Legend Świata”.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz będą mogli wyjechać na spektakl do Teatru „Maska” w Rzeszowie ok. 25 maja (termin uzależniony od repertuaru teatru), wziąć udział w lekcji w Muzeum Lalek Teatralnych i zwiedzić nowo otwarte Muzeum Dobranocek.

W ramach projektu zrealizowane zostaną również spotkania z autorkami scenariuszy i ksiśżek dla dzieci - 28 kwietnia z Lilianą Bardijewską, 5 czerwca z Kaliną Jerzykowską.

Ponadto 22 wrzesnia w Bibliotece odbędzie się przedstawienie „Pchła Szachrajka” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie członków zespołów teatralnych działających przy szkołach i wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje zdolności aktorskie.


Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Początek strony