Krośnieński Kalejdoskop Literacki - promocja literatury najnowszej

Projekt realizowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Literatura i czytelnictwo”. Priorytet 1. Promocja literatury i piśmiennictwa kulturalnego.

Projekt obejmuje cykl działań promujących czytelnictwo i ma głównie służyć popularyzacji literatury współczesnej wśród osób w różnym wieku i zróżnicowanych zainteresowaniach literackich.

Na realizację zadania złożą się dwa bloki imprez obejmujących głównie spotkania autorskie oraz działania towarzyszące, jak warsztaty i konkursy inspirowane tekstami literackimi - jeden blok adresowany będzie do dzieci i młodzieży - w ramach Dni z Literaturą Dziecięcą; drugi - do osób dorosłych, studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Poszczególne działania mają za zadanie zachęcać do sięgania po książki zapraszanych autorów oraz inspirować do dyskusji na temat literatury najnowszej.

Poprzez kontakt z twórcami literatury i warsztaty chcemy zachęcić dzieci i młodzież do podejmowania własnych działań twórczych i poznawania polskiej literatury współczesnej, natomiast wśród osób dorosłych popularyzować literaturę najnowszą.

W ramach projektu - w okresie od września do grudnia - planowane są spotkania autorskie dla dzieci z udziałem m.in. Doroty Gellner, Ewy Nowak, Marcina Pałasza, Zbigniewa Dmitrocy, Andrzeja Grabowskiego, a także warsztaty „Jak napisać książkę” oraz konkurs głośnego czytania. Natomiast czytelnicy dorośli będą mogli się spotkać z Jarosławem Klejnockim, Agnieszką Wolny-Hamkało, Gają Grzegorzewską, Marcinem Świetlickim i Irkiem Grinem, Joanną Szczepkowską, Danielem Odiją oraz Robertem Ostaszewskim. Ponadto młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach literackich prowadzonych przez Wojciecha Bonowicza.

Nowy projekt, realizowany również przy wsparciu finansowym Gminy Krosno, stanowi potwierdzenie aktywności biblioteki w pozyskiwaniu pozabudżetowych środków, umożliwiających realizację zadań szeroko promujących książkę i czytelnictwo.


Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Początek strony