Zabrałem książkę na wakacje

Jesienne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Wtajemniczeni” odbyło się 29 września 2017 roku, a nosiło tytuł „Zabrałem książkę na wakacje”.

Rok szkolny trwa już cały miesiąc, a klubowicze wciąż chętnie wracają do wspomnień z wakacji. Nie zapomnieli o książkach, które wtedy czytali. Dorotka podzieliła się wrażeniami z przeczytanej „Księgi wyzwań Dashy i Lily” R. Cohn, którą kupiła będąc nad morzem. To książka o szesnastolatkach, którzy w trakcie zainscenizowanej gry, szukając siebie nawzajem, znajdują przyjaźń, a później miłość. Natomiast Kasia wzięła ze sobą książkę R. KosikaFelix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Książka opowiada o przygodach trójki przyjaciół z pewnego warszawskiego gimnazjum. W Warszawie grasuje Gang Niewidzialnych Ludzi, a przyjaciele niechcący odkrywają tajemnicę ich znikania... Polecamy wszystkim lubiącym książki przygodowe. Milenka przeczytała podczas wakacji „Magiczne drzewo. Olbrzym” A. Maleszki. Powieść w tempie gry komputerowej, pełna przygód i humoru. Nie mogła się od niej oderwać! Wiktorii spodobał się „Mikołajek” R. Gościnnego, Sempe. Ulubiona książka dzieci, rozśmieszyła również naszych klubowiczów. Do przeczytania „W 80 dni dookoła świata” J. Verne’a „zmuszony” został Szymek, ponieważ to jego lektura. Książka była ciekawa, więc obejrzał sobie film. Na koniec zaprezentowano nową książkę w księgozbiorze biblioteki „Teraz tu jest nasz dom” D. Gawryluk. Historia jednej z rodzin z Doniecka, którą wojna na Ukrainie zmusiła do ucieczki z domu. Znajdują nowe miejsce w Polsce, niedaleko Krakowa. Nie mogą się jednak przyzwyczaić do innych obyczajów i nowych ludzi, do nowej szkoły i pracy. Czy tu znajdą ten nowy dom? Nie wiadomo. Autorka nie udziela nam takiej odpowiedzi. Dobra i na czasie powieść dla młodzieży.

Jak widać, żaden z klubowiczów nie zrobił sobie „wakacji” od książek i czytania. Lubimy czytać i sprawia nam to dużą przyjemność. Książkę bierzemy ze sobą wszędzie.

Kolejne spotkanie planujemy na 20 października 2017 roku, na godz. 16:00. Omówimy wtedy powieść J. Johna i M. Barnetta „Koszmarna dwójka”. Recenzje tej książki są zachęcające: „Ta książka jest koszmarna. Koszmarnie śmieszna, koszmarnie pełna kawałów i koszmarnie wspaniała”. Zobaczymy, może nam też się spodoba?

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2022
P W Ś C P S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Początek strony