„Rodzice wkurzają mnie na maksa”

Pete Johnson jest autorem książki pt: „Rodzice wkurzają mnie na maksa”, o której rozmawiano w czasie spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki „Wtajemniczeni” w dniu 25 listopada 2016 roku.

Książka jest kontynuacją światowych bestsellerów tego autora pt: „Jak wychować sobie rodziców” oraz „Rodzice urwali się spod kontroli”. Pete Johnson to autor „(...) najchętniej czytanych przez dzieciaki książek, mistrz najśmieszniejszych, superpomysłowych powieści, obsypany najważniejszymi nagrodami dla literatury dziecięcej (...)”.

Klubowiczom spodobała się ta książka i ocenili ją na mocne 4 (w skali od 1-5). Zainteresowała ich forma pamiętnika, pisanego przez Louisa, głównego bohatera. Chłopak mieszka z rodzicami i młodszym bratem. Nie bardzo lubi chodzić do szkoły i uczyć się, ale uwielbia opowiadać dowcipy. Jest w tym dobry. Bierze udział w programie telewizyjnym „Dzieciaki z charakterkiem”, gdzie w czasie finału przytrafia się mu przykra sytuacja, i to na wizji. Ma przez to problemy w szkole. Sytuacja w domu też się zmienia. Tato traci pracę i przejmuje obowiązki mamy. Gotuje obiady (niejadalne), sprząta, pierze (z różnym skutkiem) i zaczyna kumplować się z własnym synem. Cała ta sytuacja nie podoba się Louisowi, wszystko coraz bardziej go denerwowuje. Książka pełna humoru z ciekawym zakończeniem. Dowcipne ilustracje i często zamieszczone żarty typu: Jak się nazywa magik, który stracił magię? - Rozczarowany, spodobają się młodszym nastolatkom.

W dalszej części spotkania powtórzyliśmy zasady pisania pamiętnika oraz spróbowaliśmy zapisać w paru zdaniach swoje przeżycia z mijającego dnia. Po ich przeczytaniu, doszliśmy do wniosku, że jednak nie wszyscy mamy talent do pisania, ale za to wszyscy chętnie czytamy.

Kolejną książkę omówimy na spotkaniu w dniu 9 grudnia 2016 roku, o godz. 16:00. Będzie to „Charlie i wielka szklana winda” Roalda Dahla. Może taką książkę poczytacie w zimowe wieczory? Zachęcamy!

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2022
P W Ś C P S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Początek strony