Wspomnienia z wakacyjnej lektury

30 września 2016 roku w Filii nr 4 KBP spotkali się klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki „Wtajemniczeni”. Tematem spotkania były książki, które czytali podczas wakacji.

Piękna, jesienna pogoda sprzyjała spacerom, więc frekwencja na spotkaniu była mała. Ale ci, którzy przyszli podzielili się swoimi wrażeniami z wakacji oraz opowiedzieli o przeczytanych książkach. Kasia przeczytała powieść A. Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów”. Bardzo zainteresowała ją ta książka, bo lubi książki przygodowe. Bardzo zaciekawiły ją przygody Tomka na kontynencie australijskim.

W trakcie czytania „Dziewczynki z Szóstego Księżyca” M. Witcher jest Dorotka, której bardzo podoba się akcja tej książki. Ciekawi ją, co odkryje Nina, która ma na ręce znamię podobne do gwiazdki, dokładnie takie jak jej dziadek, alchemik, mieszkający w Wenecji. Dorotka chce wiedzieć, jaka przyszłość czeka Ninę.

„W 80 dni dookoła świata” J. Verne’a „musi” czytać Marcin, ale nie chciał o niej opowiadać. Natomiast podobał mu się film zrealizowany na podstawie tej książki.

Julka z przyjemnością przeczytała ”Małego księcia” A. de Saint-Exupery’ego. Ta filozoficzna baśń o przyjaźni, wrażliwości i odpowiedzialności przypadła jej do gustu.

Przedstawiono również książkę B. Kosmowskiej „Panna Foch”. Książka o zmianach, które są w życiu nieuniknione, o tym, że w każdej sytuacji można się odnaleźć. Obrażanie się na cały świat nie jest sposobem na życie. Czasem warto po prostu uśmiechnąć się. A przy okazji otworzyć się na nowe przyjaźnie, które wydawały się niemożliwe.

Na przykładzie przeczytanych przez klubowiczów książek widać wyraźnie, że w czasie wakacji nie tylko czytamy książki lekkie i relaksujące, ale i ambitniejsze, zmuszające do zastanowienia. Najważniejsze, że chcemy czytać!

W czasie październikowego spotkania, 28 października 2016 r. o godz. 16:00, porozmawiamy o książce Grażyny Bąkiewicz „Ale kino!”. Zapraszamy!

Kalendarz wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Początek strony