„Tomek Łebski - Niezły szczęściarz”

W dniu 18 marca 2016 r, na spotkaniu DKK „Wtajemniczeni” omówiono książkę „Tomek Łebski - Niezły szczęściarz” autorstwa Liz Pichon.

Od samego początku książka nie podobała się klubowiczom, a to za sprawą tekstu, pisanego czcionką różnego kroju i wielkości. Tekst wzbogacono małymi rysunkami, dopiskami oraz innymi elementami, które zapewne miały lepiej przedstawić Tomka Łebskiego - miłośnika rysowania i rysunków. Nie wszystkim czytelnikom ta forma ułatwiała czytanie. Również okładka prezentowała podobny styl. Przewracając kolejne strony książki, można było przyzwyczaić się do takiej formy pisania i zagłębić się w fabułę książki.

Autorka opisuje w niej przygody Tomka - głównego bohatera - który wolny czas w domu spędza głównie przed telewizorem. W szkole Tomka trwa wizytacja i chłopak ciągle popada w jakieś konflikty z jednym z wizytatorów. W tym samym czasie zespół muzyczny, w którym gra również Tomek, przygotowuje się do konkursu Bitwy Kapel. Niestety, za słabo przygotowani, nie przechodzą do finału, mimo że mają przychylność wizytatora. W książce Liz Pichon zwraca również uwagę rodziców na problem ciągłego przesiadywania ich dzieci przed telewizorem lub komputerem. Ojciec Tomka próbuje jakoś temu zaradzić, robi razem z synem latawiec i wspólnie go puszczają, ale bardziej bawi to chyba jednak tatę. Trochę przykro.

Klubowicze ocenili książkę dość nisko, na 2,5 (w skali od 1-5), zdecydowanie z uwagi na formę tekstu. Korzystając z podpowiedzi Tomka, dziewczyny próbowały również wykorzystać zwykły sznurek do stworzenia pewnego rodzaju rysunku oraz „szczęściomierz”, którym mierzyły stopień swojego zadowolenia ze szkoły, rodziny czy przyjaciół. Spotkanie zakończyło się dość wesoło.

Za miesiąc, 29 kwietnia 2016 r. o godz. 16:00, przeanalizujemy książkę E. Karwan-Jastrzębskiej „Agata z Placu Słonecznego”. Życząc miłych, wiosennych świąt, zapraszamy do czytania!

Kalendarz wydarzeń

Luty 2023
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Początek strony